sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Yeni eklenenler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.8132.8242
Euro3.19223.205
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam134
Toplam Ziyaret734208

Anasayfa

www.askerihukuk.net

BU SİTEDE YER ALAN BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİ, DOĞRULUĞU, VERİLEN LİNKLER NEDENİYLE HUKUKİ SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ. LÜTFEN SİTEDE YER ALAN BİR BİLGİYİ, DOĞRULUĞUNU TEYİT ETMEDEN KULLANMAYINIZ. İLGİ ALANIMIZ DIŞINDA KALMASI SEBEBİYLE HUKUK DIŞI KONULARA, ÖZELLİKLE SİYASİ GÖRÜŞ, POLİTİKA, ASKERİ BİLGİ İÇERİKLİ YAZI, RESİM, AÇIKLAMALAR İLE KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA İLGİLİ TARTIŞMA VE OLUMSUZ YAZILARA YER VERİLMEYECEKTİR. SİTEMİZİ YAKINLARINIZA TAVSİYE EDİNİZ. SİTEMİZLE İLGİLİ GÖRDÜĞÜNÜZ OLUMLU VE OLUMSUZ KONULARI BİZE İLETİN. SAYGILARLA.   

SEVGİLİ ZİYARETÇİLER, WEB SİTEMİZ, ASKERİ KONULARA İLİŞKİN HUKUK DALI İLE İLGİLENEN YARGIÇ, SAVCI, AKADEMİSYEN, AVUKAT, STAJYER, HUKUK ÖĞRENCİSİ, ASKERİ PERSONEL, ASKERLİK YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINDA OLAN HER TÜRK VATANDAŞI VB. KİŞİLERE, BİLGİ SUNMAK AMACIYLA VE TAMAMEN KİŞİSEL EMEK VE ÇABA İLE HAZIRLANMIŞTIR. RESMİ VEYA ÖZEL HİÇ BİR KURUM VE KURULUŞLA DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI BİR İLİŞKİSİ YOKTUR.

"www.askerihukuk.net" sitesi kamu yararına ve bilgi paylaşımı için açılmıştır. Sitemizden daha fazla yararlanmak için lütfen "FORUM" sayfalarını ziyaret ediniz. Paylaşmak istediğiniz görüşleriniz ve sair katkılarınız için üye girişi yaparak "Kişisel Sayfam" bölümünden "Site Yöneticisine Veri Gönder" butonuna tıklayarak resim, yazı, haber, duyuru gönderebilirsiniz. Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru giriniz. Saygılarımızla.                                                                             EM.HAK.ALB. ORHAN ÇELEN'İN KİTABININ 2016 YILI BASKISI ÇIKTI.

NOTLU, AÇIKLAMALI, ÖRNEKLİ VE EN SON İÇTİHATLARA SAHİP OLAN KİTAP, TOPLAM 1151 SAYFA,
KUŞE KARTON KAPAK,
KİTAPÇILARDAN TEMİN EDEBİLİR, AŞAĞIDAKİ TELEFONDAN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ.


TEL: 0.312.229 97 57 - 0.532. 266 78 57

Değerli Ziyaretçiler, KKK.lığı internet sitesinde yer alan Kara Harp Okulu ve Astsb. Meslek Yüksek Okulu öğrenci alımı hakkındaki güncel bir duyuruyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Duyuru metnine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız. KKK.lığı internet sitesine yönlendirileceksiziniz.
02.04.2016
Değerli Ziyaretçiler, KKK.lığı internet sitesinde yer alan uzman erbaş alımı hakkındaki güncel bir duyuruyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Duyuru metnine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız. KKK.lığı internet sitesine yönlendirileceksiziniz.
02.04.2016
Değerli Ziyaretçiler, KKK.lığı internet sitesinde yer alan sözleşmeli er alımı hakkındaki güncel bir duyuruyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Duyuru metnine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız. KKK.lığı internet sitesine yönlendirileceksiziniz.
02.04.2016
Değerli Ziyaretçiler, KKK.lığı internet sitesinde yer alan güncel bir duyuruyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.
02.04.2016
Değerli Ziyaretçiler, KKK.lığı internet sitesinde yer alan güncel bir duyuruyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Duyuru metnine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız. KKK.lığı internet sitesine yönlendirileceksiziniz.
02.04.2016
Üç Harbiyeliden teşkil edilmiş olan KHO Silahlı Çatışma Hukuku Takımının başarısı..
02.04.2016
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde Nisan 2016 tarihi itibariyle TSK.nin personel mevcutları yayınlandı. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN HABERLER
02.04.2016
Başvuru: Vazife malüllüğü iddiasıyla ilgili olarak AYİM.de açılan davanın gereği gibi incelenmeyerek adli yargılanma hakkının ihlal edildiği iddiası hk.
01.04.2016
Başvuru: Askerde intihar olayı sonucu açılan tam yargı davasının reddesilmesi sonucu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından yaşam hakkının ihlal edildiğine karar vermesi üzerine yapılan yargılanmanın yenilenmesi isteminin AYİM tarafından etkili ve yeterli inceleme yapılmaksızın reddedilmesi nedeniyle yaşam hakkının ihlal edildiği iddiası
01.04.2016
Başvurucunun askerlik hizmeti esnasında geçirdiği trafik kazası sonucu uğradığı ileri sürülen maddi zararın tazmini amacıyla açılan davanın süre aşımı yönünden reddedilmesi nedeniyle anayasal haklarının ihlal edildiğini ileri sürerek Any.Mah.ne bireysel başvuruda bulunmuştur....
01.04.2016
27 Mart 2016 Tarihli ve 29666 Sayılı Resmî Gazete
01.04.2016
 1  ...


Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14


06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE
Takvim
HABER BAŞLIKLARI

Hukuki sözler

Muhakkak ki Allah, adaleti.. emreder..(Nahl Suresi, 90)

***

Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır. (HZ. MUHAMMED)
***
Medeniyetin ilk şartı adalettir.
(Sigmund Freud)
***
Adalet kadar büyük ve tanrısal bir erdem yoktur.
(Joseph Addison)
 ***

Bir tek kişiye yapılan bir haksızlık, bütün topluma yapılan bir tehdittir.
(Montesquieu)

***

Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.
(Freud)

*** 

Hukuk bir gün herkese lazım olur. 
(Anonim)

***

Bir davada karşı tarafı dinlemeden verilen karar doğru olsa bile hiçbir zaman adil olamaz.
(Seneca)

***

İlanlar
KÖŞE YAZARIMIZ OLUN...

askerihukuk.net sitesinin yayınını, daha iyi bir şekilde sürdürebilmesi için sizlerinde katkılarını bekliyoruz. 

Periyodik köşe yazıları hazırlayarak, sitemize yazar olarak ücretsiz katkı sağlamak isteyen arkadaşlarımızın ilgi ve müracaatını bekliyoruz.

Ayrıca arşivinizde yer alan güncel karar özetleri, makaleleriniz ile 
haber ve yorum vb. düşünce ve yazılarınızı da gönderecek olursanız onları da sitemizde yayınlarız.

İlgi ve emeklerinizi bekler, hepinize saygılar sunarız. (Admin) 

Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..


Sitemizi ziyaret eden değerli uzman erbaş ve emeklileri, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz "Uzman Erbaş Hukuku" grubuna katılın.
Resimli özlü sözler

Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 19° 12°