sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.88282.8943
Euro3.20563.2183
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam138
Toplam Ziyaret777099

Anasayfa

www.askerihukuk.net

BU SİTEDE YER ALAN BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİ, DOĞRULUĞU, VERİLEN LİNKLER NEDENİYLE HUKUKİ SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ. LÜTFEN SİTEDE YER ALAN BİR BİLGİYİ, DOĞRULUĞUNU TEYİT ETMEDEN KULLANMAYINIZ. İLGİ ALANIMIZ DIŞINDA KALMASI SEBEBİYLE HUKUK DIŞI KONULARA, ÖZELLİKLE SİYASİ GÖRÜŞ, POLİTİKA, ASKERİ BİLGİ İÇERİKLİ YAZI, RESİM, AÇIKLAMALAR İLE KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA İLGİLİ TARTIŞMA VE OLUMSUZ YAZILARA YER VERİLMEYECEKTİR. SİTEMİZİ YAKINLARINIZA TAVSİYE EDİNİZ. SİTEMİZLE İLGİLİ GÖRDÜĞÜNÜZ OLUMLU VE OLUMSUZ KONULARI BİZE İLETİN. SAYGILARLA.   

SEVGİLİ ZİYARETÇİLER, WEB SİTEMİZ, ASKERİ KONULARA İLİŞKİN HUKUK DALI İLE İLGİLENEN YARGIÇ, SAVCI, AKADEMİSYEN, AVUKAT, STAJYER, HUKUK ÖĞRENCİSİ, ASKERİ PERSONEL, ASKERLİK YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINDA OLAN HER TÜRK VATANDAŞI VB. KİŞİLERE, BİLGİ SUNMAK AMACIYLA VE TAMAMEN KİŞİSEL EMEK VE ÇABA İLE HAZIRLANMIŞTIR. RESMİ VEYA ÖZEL HİÇ BİR KURUM VE KURULUŞLA DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI BİR İLİŞKİSİ YOKTUR.

"www.askerihukuk.net" sitesi kamu yararına ve bilgi paylaşımı için açılmıştır. Sitemizden daha fazla yararlanmak için lütfen "FORUM" sayfalarını ziyaret ediniz. Paylaşmak istediğiniz görüşleriniz ve sair katkılarınız için üye girişi yaparak "Kişisel Sayfam" bölümünden "Site Yöneticisine Veri Gönder" butonuna tıklayarak resim, yazı, haber, duyuru gönderebilirsiniz. Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru giriniz. Saygılarımızla.                                                                             EM.HAK.ALB. ORHAN ÇELEN'İN KİTABININ 2016 YILI BASKISI ÇIKTI.

NOTLU, AÇIKLAMALI, ÖRNEKLİ VE EN SON İÇTİHATLARA SAHİP OLAN KİTAP, TOPLAM 1151 SAYFA,
KUŞE KARTON KAPAK,
KİTAPÇILARDAN TEMİN EDEBİLİR, AŞAĞIDAKİ TELEFONDAN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ.


TEL: 0.312.229 97 57 - 0.532. 266 78 57-0.542 427 44 72

Talepleriniz için aşağıdaki bilgileri içeren e-mail gönderiniz:

orcelen@hotmail.com

(adı, soyadı, açık adresi, telefon numarası, istenen adet)

Değerli Ziyaretçiler, Maalesef 28 Haziran 2016 günü akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan hain terör saldırısında şuna kadar 42 kişi hayatını kaybetti. 239 kişi de yaralandı. Yaşamını yitiren kişilerden 10’u yabancı uyruklu. Ölenler rahmet, yaralılara acil şifa diliyor, yakınlarına da baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.
30.06.2016
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda akşam saatlerinde patlama meydana geldi.
29.06.2016
Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Kararı: Başvurunun konusu: Başvuru, adam öldürme, rüşvet ve kaçakçılık suçlarından dolayı açılan davalara istinaden sözleşmenin uzman erbaş sözleşmesinin feshi işlemine karşı AYİM.de açılan davad verilen karar yönelik yapılan yargılamanın yenilenmesi talebinin anılan suçlardan dolayı beraat kararı verilmesine rağmen reddedilmesi nedeniyle adil yargılanma hakkının ve masumiyet karinesinin ihlal edildiği iddialarına ilişkindir.
27.06.2016
TBMM Genel Kurulu'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, kabul edilerek yasalaştı.
24.06.2016
ANAYASA MAHKEMESİ KARARI: Başvuru, askerlik hizmeti sırasında meydana gelen trafik kazası sonucu uğranıldığı ileri sürülen maddi zararın tazmini istemiyle açılan davanın süre aşımı yönünden reddedilmesi nedeniyle Anayasa'nın 10. maddesinde düzenlenen eşitlik ilkesinin ve 36. maddesinde düzenlenen adil yargılanma hakkının ihlal edildiği iddiasına ilişkindir.
19.06.2016
ANAYASA MAHKEMESİ BİREYSEL BAŞVURU KARARI: Başvuru, askerlik hizmeti sırasında ağır yük taşıma sonucu engelli kalınması üzerine açılan tazminat davasının reddedilmesi nedeniyle adil yargılanma ile etkili başvuru haklarının ihlal edildiği iddialarına ilişkindir.
19.06.2016
ANAYASA MAHKEMESİ KARARI: BAŞVURUDA İDDİA KONUSU: 1. Başvuru, askerliğe elverişli olunmadığı hâlde idare tarafından yeterli muayene yapılmayarak askerlikyaptırılması nedeniyle uğranıldığı öne sürülen maddi ve manevi zararların tazmini istemiyle açılan davanın Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) tarafından süre aşımı nedeniyle reddedilmesi sonucu Anayasa'nın 36. maddesinde düzenlenen adil yargılanma hakkının ihlal edildiği iddiasına ilişkindir.
18.06.2016
Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru kararı: İDDİA KONUSU: Başvuru, Jandarma Okullar Komutanlığında önleme araması yapılması ve cep telefonuna el konulması nedeniyle özel hayata saygı ve mülkiyet haklarının; bu işleme yapılan itirazın tek hakim tarafından reddedilmiş olması nedeniyle adil yargılanma hakkının unsurlarından olan kanuni hakim güvencesinin ihlal edildiği iddiası.
16.06.2016
12 Nisan 2016
12.06.2016
Değerli Ziyaretçiler, TEMAD internet sitesinde yer alan bir duyuruyu sizlere iletmek istedik: Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 10 Haziran 2016 Cuma günü, Genel Başkan Ahmet KESER, Genel Sekreter Adnan AYVACI Rusya Büyükelçiliğinde düzenlenen Rusya Milli Günü resepsiyonuna davetli olarak katıldı.
12.06.2016
Değerli Ziyaretçiler, Ankara Barosu Dergisinin 2015 yılı 3. sayısında yayınlanan bir makaleyi sizlere tanıtmak istiyoruz. "Askeri Ceza Hukukunda Başkasının Yaralanmasına ve Ölmesine Sebep Olma Suçu (Asck m.146)", Yazar: Gökhan Yaşar DURAN
12.06.2016
 1  ...


Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14


06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE
Takvim
HABER BAŞLIKLARI

Hukuki sözler

Muhakkak ki Allah, adaleti.. emreder..(Nahl Suresi, 90)

***

Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır. (HZ. MUHAMMED)
***
Medeniyetin ilk şartı adalettir.
(Sigmund Freud)
***
Adalet kadar büyük ve tanrısal bir erdem yoktur.
(Joseph Addison)
 ***

Bir tek kişiye yapılan bir haksızlık, bütün topluma yapılan bir tehdittir.
(Montesquieu)

***

Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.
(Freud)

*** 

Hukuk bir gün herkese lazım olur. 
(Anonim)

***

Bir davada karşı tarafı dinlemeden verilen karar doğru olsa bile hiçbir zaman adil olamaz.
(Seneca)

***

İlanlar
KÖŞE YAZARIMIZ OLUN...

askerihukuk.net sitesinin yayınını, daha iyi bir şekilde sürdürebilmesi için sizlerinde katkılarını bekliyoruz. 

Periyodik köşe yazıları hazırlayarak, sitemize yazar olarak ücretsiz katkı sağlamak isteyen arkadaşlarımızın ilgi ve müracaatını bekliyoruz.

Ayrıca arşivinizde yer alan güncel karar özetleri, makaleleriniz ile 
haber ve yorum vb. düşünce ve yazılarınızı da gönderecek olursanız onları da sitemizde yayınlarız.

İlgi ve emeklerinizi bekler, hepinize saygılar sunarız. (Admin) 

Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Sivil memur hukuku" facebook grubuna katılın..

****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..

***

"Sözleşmeli Erbaş ve Er Hukuku"
facebook  grubuna katılın..

Sitemizi ziyaret eden TSK.da görevli sivil memurlar, uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erler, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz grubunuza katılın.
Resimli özlü sözler

Hava Durumu
Anlık
Yarın
23° 31° 23°