sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret1095310

Anasayfa

www.askerihukuk.net

BU SİTEDE YER ALAN BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİ, DOĞRULUĞU, VERİLEN LİNKLER NEDENİYLE HUKUKİ SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ. LÜTFEN SİTEDE YER ALAN BİR BİLGİYİ, DOĞRULUĞUNU TEYİT ETMEDEN KULLANMAYINIZ. İLGİ ALANIMIZ DIŞINDA KALMASI SEBEBİYLE HUKUK DIŞI KONULARA, ÖZELLİKLE SİYASİ GÖRÜŞ, POLİTİKA, ASKERİ BİLGİ İÇERİKLİ YAZI, RESİM, AÇIKLAMALAR İLE KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA İLGİLİ TARTIŞMA VE OLUMSUZ YAZILARA YER VERİLMEYECEKTİR. SİTEMİZİ YAKINLARINIZA TAVSİYE EDİNİZ. SİTEMİZLE İLGİLİ GÖRDÜĞÜNÜZ OLUMLU VE OLUMSUZ KONULARI BİZE İLETİN. SAYGILARLA.   

SEVGİLİ ZİYARETÇİLER, WEB SİTEMİZ, ASKERİ KONULARA İLİŞKİN HUKUK DALI İLE İLGİLENEN YARGIÇ, SAVCI, AKADEMİSYEN, AVUKAT, STAJYER, HUKUK ÖĞRENCİSİ, ASKERİ PERSONEL, ASKERLİK YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINDA OLAN HER TÜRK VATANDAŞI VB. KİŞİLERE, BİLGİ SUNMAK AMACIYLA VE TAMAMEN KİŞİSEL EMEK VE ÇABA İLE HAZIRLANMIŞTIR. RESMİ VEYA ÖZEL HİÇ BİR KURUM VE KURULUŞLA DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI BİR İLİŞKİSİ YOKTUR.

"www.askerihukuk.net" sitesi kamu yararına ve bilgi paylaşımı için açılmıştır. Sitemizden daha fazla yararlanmak için lütfen "FORUM" sayfalarını ziyaret ediniz. Paylaşmak istediğiniz görüşleriniz ve sair katkılarınız için üye girişi yaparak "Kişisel Sayfam" bölümünden "Site Yöneticisine Veri Gönder" butonuna tıklayarak resim, yazı, haber, duyuru gönderebilirsiniz. Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru giriniz. Saygılarımızla.                                                                             Değerli Ziyaretçiler, Sahil Güvenlik K.lığı resmi internet sitesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı Birlik ve Kurumlarda istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak açıktan atama yoluyla sivil memur alımı yapılacağına dair bir duyuruya yer verildi.
Değerli Ziyaretçiler, 15.8.2012 tarihli Resmi Gazete'de "SAVUNMA, GÜVENLİK VE İSTİHBARAT İLE İLGİLİ KAMU İDARELERİNE AİT DEVLET MALLARININ DENETİMİ SONUCUNDA HAZIRLANAN RAPORLARIN KAMUOYUNA DUYURULMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK" yayımlandı. Bu yönetmelik ile; savunma, güvenlik ve istihbarat ile ilgili kamu idarelerinin ellerinde bulunan Devlet mallarının 3/12/2010 tarihli ve 6085 sayılı Sayıştay Kanunu uyarınca yapılacak denetimi sonucunda hazırlanacak raporların kamuoyuna duyurulmasına ilişkin usûl ve esasları belirlemek.
01.09.2012
01.09.2012
Değerli Ziyaretçiler, Sahil Güvenlik K.lığı internet sitesinde SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ SUBAY ALIMLARI BİLGİLENDİRME KILAVUZU yayınlandı. BAŞVURU, SINAV VE SINAV SONRASI İŞLEMLERE AİT BÜTÜN KURALLAR BU KILAVUZDA AÇIKLANMIŞ. SON BAŞVURU TARİHİ : 12 Ekim 2012
Değerli Ziyaretçiler, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyoruz. www.askerihukuk.net
30.08.2012
30.08.2012
I) Giriş Türk hukuk mevzuatında terörle mücadelede yer alan personelin motivasyonunu korumak ve arttırmak amacıyla çok çeşitli düzenlemeler öngörülmüştür. Bunların bir kısmı, terörle mücadele eden kamu görevlilerine ve onların ailelerine, mağdur olmaları halinde çeşitli güvenceler sağlanmasına ilişkindir. Hatta bu konuda, Türk hukukunda terörist aktiviteden mağdur olmuş sivil kişiler için sağlanan güvence ve imkanlarla kamu görevlileri için sağlanan imkanlar arasında, ikinciler lehine büyük fark olduğunu vurgulamak gerekir.
ÖZET Soğuk Savaş’ın ardından oluşan siyasî, askerî, iktisadî ve ideolojik şartların etkisiyle şekillenen özel askerî endüstri, çatışma bölgelerinde belirleyici bir aktör hâline gelmiştir. Ancak, özel askerî şirketlerin ve şirket çalışanlarının silâhlı çatışmalardaki statülerinin ve yükümlülüklerinin belirsizliği, hukukî ve siyasî açıdan pek çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Bu makalede, özel askerî şirket çalışanları paralı asker, muharip, muharip olmayanlar, sivil ve silâhlı kuvvetlere refakat eden sivil başlıkları altında incelenmekte ve söz konusu belirsizliğin giderilmesine çalışılmaktadır.
29.08.2012
29.08.2012
Değerli Ziyaretçiler, Hv.Tek.Ok.K.lığı internet sitesinde, 2012 yılı muvazzaf/sözleşmeli subay temin faaliyetleri kapsamında yazılı sınavda başarılı olan adayların seçim aşamaları günlerine yer verildi.
Sayın Ziyaretçiler, J.Gn.K.lığı internet sitesinde, "J.GN.K.LIĞI MUVAZZAF SUBAY(ÖĞRETİM ELEMANI) YAZILI SINAV GİRİŞ BELGESİ"ne yer verildi.
28.08.2012
28.08.2012
K.K.K.lığı 2012 yılı muvazzaf astsubay temin faaliyeti kapsamında 01 Temmuz 2012 tarihinde yapılan yazılı sınav sonucunda başarılı olan adayların ön sağlık, fiziki kabiliyet yeterlilik testi, mülakat tarihleri ve konu ile ilgili açıklamaları görmek için tıklayınız… (24.08.2012)
Değerli Ziyaretçiler KKK.lığı resmi internet sitesinde; 2012 yılı muvazzaf/sözleşmeli subay temin faaliyeti kapsamında 01 Temmuz 2012 tarihinde yapılan yazılı sınav sonucunda başarılı olan adayların ön sağlık, fiziki kabiliyet yeterlilik testi, mülakat tarihleri ve konu ile ilgili açıklamalara yer verildi.
28.08.2012
28.08.2012
Değerli Ziyaretçiler KKK.lığı internet sitesinde, 163’üncü Dönem Kara Harp Okulu Mezunu Teğmenlerin Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni Basın Duyurusu yayınlandı. (27.08.2012)
Değerli Ziyaretçiler KKK.lığı internet sitesinde; K.K.K.lığına 2012 yılı 3’üncü dönem sözleşmeli er temini yapılacağı bildirilerek buna ilişkin açıklamalara yer verildi.
28.08.2012
28.08.2012
Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığı 6’ncı Plastik Model Uçak Yarışması 06-07 Ekim 2012 tarihlerinde Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığı (ETİMESGUT / ANKARA)’nda yapılacak.
Değerli Ziyaretçiler, J.Gn.K.lığı internet sitesinde, Jandarma Astsubay Temel Kursu Sağlık Raporu İşlemleri ile ilgili olarak bir duyuru ile kazanan adayların muayene tarihleri açıklandı.
24.08.2012
24.08.2012
Değerli Ziyaretçiler, J.Gn.K.lığı internet sitesinde; 2012 Yılı Açıktan Sivil Memur Temini ile ilgili olarak ilna ve ekleri yayınlandı.
Değerli Ziyaretçiler, J.Gn.K.lığı internet sitesinde JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULUNA KAYIT YAPTIRMIŞ ADAYLARIN 23 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE OKULA GELİRKEN GETİRMESİ GEREKEN BELGELER'e yer verildi.
24.08.2012
24.08.2012
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı askeri okullardan Deniz Harp Okulu 3’üncü sınıf öğrencilerini mesleki görevlere hazırlamak, bilgi ve görgülerini artırmak maksadıyla, 16 Temmuz – 11 Ağustos 2012 tarihleri arasında uygulamalı Açık Deniz Eğitimi (ADE-III) icra edilmiştir.
Değerli Ziyaretçiler, Dz.K.k.lığı internet sitesinde uzman erbaş alımları atama sonuç listesi yayınlandı. 14.8.2012 tarihli açıklamada, Uzman erbaş adaylarının nüfus cüzdanları ile birlikte en geç 17 Eylül 2012 günü mesai saati bitimine kadar atandıkları birliklere katılmaları gerektiği belirtilen tarihten sonra katılan uzman erbaşlar ile sözleşme yapılmayacağı açıklandı.
24.08.2012
24.08.2012
Değerli Ziyaretçiler, KKK.lığı internet sitesinde Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2’nci dönem açıktan sivil memur temini kapsamında, başvuruları kabul edilen sivil memur adaylarının isimleri, mülakat, uygulamalı sınav tarihleri ve konu ile ilgili açıklamalara yer verildi.
Değerli Ziyaretçiler, KKK.lığı internet sitesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilmek üzere, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı kadrolarına yerleştirilen adaylardan sivil memur temini yapılacağı açıklandı.
23.08.2012
23.08.2012
... 94 ...
Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14


06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE
GÜNÜN GÜNDEMİ

Haber

BAŞ YAZI:

15 TEMMUZ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA


TERÖR BAĞLANTILI DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI.


Değerli Ziyaretçiler, 15 Temmuz 2016 günü gece saatlerinde başlayan terör (FETÖ terör örgütü) bağlantılı, demokrasiye ve özgürlüğe karşı yapılan askeri darbe girişimi, halkımızın sağduyulu hareketleri, TSK.nin genelinin bunları desteklemeyen tutum ve davranışları, polisimizin yerinde müdahalesiyle bastırıldı.....

admin/askerihukuk.net 16.7.2016

Devamı için tıklayınız.
Üyelik Girişi
Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Sivil memur hukuku" facebook grubuna katılın..

****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..

***

"Sözleşmeli Erbaş ve Er Hukuku"
facebook  grubuna katılın..

Sitemizi ziyaret eden TSK.da görevli sivil memurlar, uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erler, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz grubunuza katılın.
HABER BAŞLIKLARI

Resimli özlü sözler

Hava Durumu