sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.34927.3787
Euro8.92148.9571
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret1154170

YENİ GÜVENLİK ANLAYIŞI KAPSAMINDA BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN ROLÜ VE UYGULAMALARI

Makalenin adı:

YENİ GÜVENLİK ANLAYIŞI KAPSAMINDA BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN ROLÜ VE UYGULAMALARI

Makaleyi hazırlayan: 

Nihal ERGÜL, Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doktora Öğrencisi

Makalenin yayımlandığı yer:

Teoriler Işığında Güvenlik, Savaş, Barış ve Çatışma Çözümleri,   (Bkz: BİLGESAM, Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi)

 

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doktora Öğrencisi Sn. Nihal ERGÜL 'ın hazırladığı "YENİ GÜVENLİK ANLAYIŞI KAPSAMINDA BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN ROLÜ VE UYGULAMALARI" başlıklı makaleye sitemizde link vermiş bulunmaktayız.

YENİ GÜVENLİK ANLAYIŞI KAPSAMINDA BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN ROLÜ VE UYGULAMALARI:

Soğuk Savaşın sona ermesiyle birlikte dünya sistemi, yeni bir sürece ve yapıya doğru evrilmeye başlamıştır. 1970’lerden itibaren kendini daha ziyade ekonomik anlamda hissettiren küreselleşme, 1990’lı yıllarda kültürel, sosyal ve siyasal alanda da devinim kazanmıştır. Tıpkı Ortaçağ’da olduğu gibi eski ve yeninin birbiri içinde günümüzde de harmanlanarak var olması, yaşanan değişim-dönüşümü daha hissedilir kılmaktadır. İster uluslararası ilişkiler epistemolojisinde ister reelpolitikada olsun, aktörlerin henüz kendilerini nasıl konumlandıracaklarını bilemedikleri ve değişime ayak uydurmaya çalıştıkları bir paradigma dönüşümü yaşanmaya başlamıştır. Bu bağlamda bireyin güvenliğinden toplumun güvenliğine, devletin güvenliğinden sistemin güvenliğine kadar her alanda klasik güvenlik tanımı ve araçları yetersiz kalmaya başlamış; bu değişim-dönüşümü yakalamaya çalışan güvenlik kavramsallaştırmaları gündeme gelmiştir. Artık hiçbir sorunun ulusal sınırlar ve klasik kapsamları içinde çözümlenemediği böylesi bir dönemde, hem aktör düzeyinde hem de güvenlik konuları açısından çok boyutluluk ve çok taraflılık söz konusudur. Nitekim artık birden çok alanı içeren güvenlik, aktör düzeyinde toplumsal ve küresel bir yönetişimi de beraberinde getirmektedir.  ....

...Yazının devamının yer aldığı BİLGESAM, Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi internet sitesindeki sayfaya ulaşmak tıklayınız.

Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14

06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE

TEL:
0 542 427 44 72
0 312 229 97 57
GÜNÜN GÜNDEMİ

Haber

BAŞ YAZI:

15 TEMMUZ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA


TERÖR BAĞLANTILI DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI.


Değerli Ziyaretçiler, 15 Temmuz 2016 günü gece saatlerinde başlayan terör (FETÖ terör örgütü) bağlantılı, demokrasiye ve özgürlüğe karşı yapılan askeri darbe girişimi, halkımızın sağduyulu hareketleri, TSK.nin genelinin bunları desteklemeyen tutum ve davranışları, polisimizin yerinde müdahalesiyle bastırıldı.....

admin/askerihukuk.net 16.7.2016

Devamı için tıklayınız.
Üyelik Girişi
Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Sivil memur hukuku" facebook grubuna katılın..

****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..

***

"Sözleşmeli Erbaş ve Er Hukuku"
facebook  grubuna katılın..

Sitemizi ziyaret eden TSK.da görevli sivil memurlar, uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erler, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz grubunuza katılın.
HABER BAŞLIKLARI

Resimli özlü sözler

Hava Durumu