sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Resimli özlü sözler

Saat

ASKERİ YÜKSEK İDARE MAHKEMESİ KALDIRILMALI MI? 1

ASKERİ YÜKSEK İDARE MAHKEMESİ KALDIRILMALI MI?

Değerli Ziyaretçiler,

Anayasa taslağı çalışmaları sebebiyle uzun zamandır görsel ve yazılı medyada "Askeri Yüksek İdare Mahkemesi kapatılmalı, yargı birliğine gidilmelidir" teması işlenmekte. 

Bizde kamuoyunda yer alan konuya ilişkin tartışmaları ve düşünce belirten yazıları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bilahare, bu konuya ilişkin kişisel görüş ve önerilerimizi ortaya koymak, ayrıca 1602 sayılı Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Kanununun mevcut durumu itibarıyla; evrensel hukuk kuralları, Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi kapsamında tartışma yaratan ve revisyonu gereken maddelerini incelemek istiyoruz.

Öncelikle belirtmemiz gereken husus, burada yer alan bilgiler akademik bir araştırma ürünü değildir. kişisel görüş ve öenerilerimizi yansıtmaktadır. Dolayısıyla mutlak doğru olarak kabulu yerine, karşı düşünce ve fikilerin ortay çıkmasını sağlamak daha uygun olacaktır. Burada yer alan çalışmamız zaman zaman yenilerek ve genişletilerek son haline getirilecektir.

Bu arada konuya ilişkin görüş ve düşünceleriniziadmin@askerihukuk.net adresine bildirmeniz halinde sitemizde yayınlanabilecektir. Saygılarımızla. (Admin)

Devamı için tıklayınız.

Site Haritası
Site YöneticisiAvukat Orhan ÇELEN
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14

06430 Sıhhıye-ANKARA
TÜRKİYE

TEL:
0 542 427 44 72
0 312 229 97 57
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret1221785
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Sitemize destek verin
HABER BAŞLIKLARI