sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.54937.5796
Euro8.79898.8341
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1136589

Anasayfa

www.askerihukuk.net

BU SİTEDE YER ALAN BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİ, DOĞRULUĞU, VERİLEN LİNKLER NEDENİYLE HUKUKİ SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ. LÜTFEN SİTEDE YER ALAN BİR BİLGİYİ, DOĞRULUĞUNU TEYİT ETMEDEN KULLANMAYINIZ. İLGİ ALANIMIZ DIŞINDA KALMASI SEBEBİYLE HUKUK DIŞI KONULARA, ÖZELLİKLE SİYASİ GÖRÜŞ, POLİTİKA, ASKERİ BİLGİ İÇERİKLİ YAZI, RESİM, AÇIKLAMALAR İLE KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA İLGİLİ TARTIŞMA VE OLUMSUZ YAZILARA YER VERİLMEYECEKTİR. SİTEMİZİ YAKINLARINIZA TAVSİYE EDİNİZ. SİTEMİZLE İLGİLİ GÖRDÜĞÜNÜZ OLUMLU VE OLUMSUZ KONULARI BİZE İLETİN. SAYGILARLA.   

SEVGİLİ ZİYARETÇİLER, WEB SİTEMİZ, ASKERİ KONULARA İLİŞKİN HUKUK DALI İLE İLGİLENEN YARGIÇ, SAVCI, AKADEMİSYEN, AVUKAT, STAJYER, HUKUK ÖĞRENCİSİ, ASKERİ PERSONEL, ASKERLİK YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINDA OLAN HER TÜRK VATANDAŞI VB. KİŞİLERE, BİLGİ SUNMAK AMACIYLA VE TAMAMEN KİŞİSEL EMEK VE ÇABA İLE HAZIRLANMIŞTIR. RESMİ VEYA ÖZEL HİÇ BİR KURUM VE KURULUŞLA DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI BİR İLİŞKİSİ YOKTUR.

"www.askerihukuk.net" sitesi kamu yararına ve bilgi paylaşımı için açılmıştır. Sitemizden daha fazla yararlanmak için lütfen "FORUM" sayfalarını ziyaret ediniz. Paylaşmak istediğiniz görüşleriniz ve sair katkılarınız için üye girişi yaparak "Kişisel Sayfam" bölümünden "Site Yöneticisine Veri Gönder" butonuna tıklayarak resim, yazı, haber, duyuru gönderebilirsiniz. Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru giriniz. Saygılarımızla.                                                                             Değerli Ziyaretçiler; Web sitemizin bu sayfasında 211 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu ve İç Hizmet Yönetmeliği'nin uygulama esasları ile madde açıklamalarına yer verilmeye başlandı. Temel başlıklar altında her bir konu, pdf formatında ziyaretçilerin bilgisine sunulmaktadır.
Web Sitemizin bu sayfasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde mevcut askeri hukuka ilişkin kanun teklif ve tasarılarına yer verilecektir.
09.04.2011
09.04.2011
Web Sitemizin bu sayfasında TSK.de görevli 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi askeri sivil memurların tabi oldukları hukuki mevzuat ve uygulamasına yer verilecektir.
ASKERİ HUKUKA İLİŞKİN KANUN, TÜZÜK, YÖNETMELİK VE DEĞİŞİKLİKLERİ :
09.04.2011
09.04.2011
Değerli Ziyaretçiler, Web sitemizin bu sayfasında, 1111 sayılı Askerlik Kanunu'nun uygulaması ile Askerlik Kanunu'nun madde açıklamalarına yer verilmektedir. Temel başlıklar altında her bir konu, pdf formatında ziyaretçilerin bilgisine sunulmaktadır. Burada ayrıca konu ile ilgili bazı mahkeme kararlarına da yer verilerek olayın yargısal denetiminin nasıl olduğuna açıklık getirilmektedir. Saygılarımla.
Değerli ziyaretçiler, Web sitemizin bu sayfasında, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun ilgili maddelerine, hukuki konulara ve açıklamasına yer verildi. Bunun için sayfada yer alan linke tıklayınız.
07.04.2011
07.04.2011
Sevgili Ziyaretçiler, Web sitemizin "Forum" başlıklı bölümünde Askeri Ceza Kanunu ve Uzman Erbaş Kanunu ile düzenlenmiş olan hukuki konulara yer verilmeye başlandı. Bu konularda düşünce ve fikirlerini açıklamak isteyen üyelerin yorumlarını bekliyoruz. Ancak bunun için çok kısa bir zamanınızı alacak olan üyelik işlemini tamamlamanız gerekiyor.
YENİ KABUL EDİLEN 6216 SAYILI "ANAYASA MAHKEMESİNİN KURULUŞU VE YARGILAMA USULLERİ HAKKINDA KANUN1 UN 45-51 İNCİ MADDELERİ İLE BİREYSEL BAŞVURU HAKKININ ESASLARI BELİRLENDİ. BU HÜKÜMLER, 23 EYLÜL 2012 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK.
05.04.2011
04.04.2011
30.03.2011 Tarihli ve 6216 sayılı ANAYASA MAHKEMESİNİN KURULUŞU VE YARGILAMA USULLERİ HAKKINDA KANUN" 3.4.2011 tarih ve 27894 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu Kanunun 45 ila 51 inci maddeleri 23/9/2012 tarihinde, diğer hükümleri yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Emniyet Teşkilatı kadrolarında kadro ve/veya rütbeleri ile ilişkisi devam eden Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup personel ile polis eğitim ve öğretim kurumlarında öğrenim görenler veya bu kurumların giriş sınavlarını kazananlardan askerlik hizmetini yapmamış olanların her türlü askerlik işlemleri ertelenir.
04.04.2011
04.04.2011
Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce, her ne sebeple ve hangi aşamada olursa olsun dövizle askerlik hizmeti kapsamından çıkartılanlar veya ek 1 inci madde kapsamında işlem görürken bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce dövizle askerlik hizmetinden yararlanma şartlarını kaybettikleri sonradan tespit edilenlerden, dövizle askerlik hizmeti dışında halen ve fiilen yurt içinde askerlik hizmetine başlamamış olanlar
Vatani görevini yapmakta iken barışta ve savaşta, yurt içinde ve yurt dışında, görev esnasında veya görev dışında görevlerinden dolayı, bir saldırıya veya kazaya uğrayan erbaş ve erlerden, sağlık kurumlarında tedavisi devam edenlere, olay/kaza tarihinden itibaren 36 ayı geçmemek üzere, ..
04.04.2011
04.04.2011
... 128 ...
Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14


06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE
GÜNÜN GÜNDEMİ

Haber

BAŞ YAZI:

15 TEMMUZ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA


TERÖR BAĞLANTILI DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI.


Değerli Ziyaretçiler, 15 Temmuz 2016 günü gece saatlerinde başlayan terör (FETÖ terör örgütü) bağlantılı, demokrasiye ve özgürlüğe karşı yapılan askeri darbe girişimi, halkımızın sağduyulu hareketleri, TSK.nin genelinin bunları desteklemeyen tutum ve davranışları, polisimizin yerinde müdahalesiyle bastırıldı.....

admin/askerihukuk.net 16.7.2016

Devamı için tıklayınız.
Üyelik Girişi
Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Sivil memur hukuku" facebook grubuna katılın..

****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..

***

"Sözleşmeli Erbaş ve Er Hukuku"
facebook  grubuna katılın..

Sitemizi ziyaret eden TSK.da görevli sivil memurlar, uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erler, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz grubunuza katılın.
HABER BAŞLIKLARI

Resimli özlü sözler

Hava Durumu